Otizm Nasıl Yenilir

Otizmin belirtileri erken dönemde ortaya çıkmaktadır. Üç yaş öncesi ortaya çıkan belirtileri iyi tespit edilerek hastalığa erken müdahale edilebilir. Otizm gelişim aşamalarında görülen bir bozukluk olup, gelişim evresinde basamaklarda meydana gelen geriliğin giderilmesi ve bireyin normal gelişim aşamalarını takip edebilmesi açısından erken teşhis önemlidir. Otizmin tedavisi ne kadar erken başlanırsa o kadar faydalı sonuçlar doğurmaktadır. Otizm nasıl yenilir, kesin tedavisi var mıdır gibi sorular otistik çocuğu olan anne babalar tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Otizmde Kesin Tedavi Var mıdır

Otizmin kesin bir tedavisi olup olmadığı hakkında farklı görüşler mevcuttur. Örneğin bazı vakalarda yüzde yüz başarı elde edildiği ifade edilse de bu tür örneklerin sınırlı olduğu düşünülmektedir. Bunun yanı sıra otistik bireylerin tedavisinde davranış bozukluklarının büyük oranda giderilebildiği bilinmektedir.

Otizm nasıl yenilir önemli bir sorudur. Otizmin tedavisinde belirli başlı yöntemler şunlardır: psikiyatrik otizm tedavisi, glüten-kazein tedavisi, ağır metallerden arındırma, neuro feedback.

Otizm nörolojik bir hastalık olduğundan ilk aşamada psikiyatrik tedavi yöntemleri uygulanabilir. Otistik bireylerin gösterdiği davranış bozuklukları hastalığın ilerlemesini tetiklediği için psikiyatrik tedavi yöntemleri ile hastaların davranış bozuklukları giderilebilir.

Otistik tedavisinde kullanılan bir diğer yöntem de glüten kazein tedavisidir. Bu tedavi yönteminde temel mantık otizmin nedeni olarak glüten ve kazein olarak görülmesidir. Hastalığın tedavisinde bu iki gıdanın tedavisine odaklanılmaktadır.

Otizm ve Otsimo

Firmamızın hazırlamış olduğu Otsimo uygulaması ile otizm teşhisi konulmuş çocuklarınızın gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz. Otsimo otizm nasıl yenilir sorusuna cevap vermek üzere hazırlanmış bir mobil uygulamadır.

Otistik bireylerin tabletlerinde kullanılmak üzere hazırlanmış mobil uygulamamız içerisinde bulunan oyunlar uygulamalı davranış analizine uygun olarak hazırlanmıştır. Uygulama içerisinde yer alan otsimo aile ile ebeveynler çocuklarının gelişimlerini dönemsel raporlar olarak görebilmektedir. Bunun yanı sıra otsimo çocuk başlığı ile otistik bireyler çeşitli oyunlar, eşleştirme kartları ve aktiviteler ile daha iyi bir gelişim göstermektedir.

Ücretsiz ve reklamsız bir uygulama olan Otsimo uzun bir araştırma geliştirme sürecinin sonucunda hazırlanmıştır. Çocukların eğitim ihtiyaçlarını evde giderebilmelerini sağlayan bu uygulama ile anne babalar zaman kazanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Otizm Nasıl Bir Hastalık başlıklı makalemizde Otizm Nasıl Bir Hastalık hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: otizmegitimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.