Otizm Nedir ve Belirtileri Nelerdir

Otizm, 3 yaş altı dönemde belirtileri ortaya çıkan ve çocuğun sosyal davranışlarında ve iletişim becerilerinde çeşitli aksaklıkların görülmesi durumuna verilen isimdir. Otizmin tam olarak nedeni bilinmemekle birlikte genetik olduğu düşünülmektedir. Fakat hangi genden kaynaklandığı henüz ortaya konulamamıştır. Otizm beynin farklı bölgelerinin birlikte çalışamamasından kaynaklanmakta olup, hastalığının erken teşhisi kişinin potansiyellerini daha fazla kullanabilmesi imkânını sağlamaktadır. Otizm Belirtileri ne zaman başlar sorusu bu açıdan önem taşımaktadır.

Otizm Belirtileri Ne Zaman Başlar

Otizmde erken teşhis önemli olduğundan dolayı otizm belirtileri ne zaman başlar sorusu önem kazanmaktadır. Otizm belirtileri olarak bilinen göz teması kuramama, akranlarının oyunlarına katılmama, donuk bakışlar, iletişim becerilerinde görülen eksiklikler, oyuncaklara ilgi duymama, tekrarlı ve anlamsız kelimelerden oluşan konuşma davranışları 3 yaşından önce görüldüğünde bir çocuk doktoruna gitmekte fayda vardır. Otizm tedavisinde erken teşhis oldukça önemlidir.

Otizm Tedavisi İçin Otsimo’dan Faydalanabilirsiniz

Otizm belirtileri ne zaman başlar sorusu kadar otizmli bireylere verilecek eğitim de önemlidir. Otistik bireylere özel eğitimler verilerek onların becerilerinde bir artış sağlanabilmektedir. Otsimo firması olarak otistik bireyler için hazırladığımız uygulamamız ile otistik bireylerin ev ortamında eğitimleri ve kendilerini geliştirmeleri mümkün hale gelmektedir. Android ve İos ortamlarında çalışabilen uygulamamız ile otistik çocuklar kendileri için hazırlanmış oyunları oynayabilir ve çeşitli aktiviteleri yerine getirebilirler. Otsimo ücretsiz bir uygulamadır.

Bir önceki yazımız olan Otizm Hastalığı Nedir başlıklı makalemizde Otistik Bireylerin Tedavisinde Otsimo Farkı ve Otizmin ilk belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: otizmegitimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.