Otizm Tedavisinde Son Gelişmeler 2016

Otizm her 100 kişiden 2sinde görülen, davranış bozukluğu ve gelişim sorunu şeklinde seyreden nörolojik bozukluktur. Otistik bireyler çevresi ile sosyal iletişime geçmekte zorlanırlar. Dikkat bozukluğu, hiperaktivite, uyum sorunu gibi sorunlar yaşarlar.

Otizm ile mücadele için birçok araştırma yapılmıştır ve yapılmaya devam etmektedir. Otizm tedavisinde son gelişmeler yılından itibaren hız kazanmıştır. En etkili tedavi yöntemi özel eğitimdir.

Otistik bireylerin yaşına ve seviyesine uygun olacak şekilde özel bir eğitim uygulanmalıdır. Bu eğitimin amacı otistik bireyin çevresi ile sosyal iletişim kurmasına, davranış bozuklukları ve gelişim sorunlarının normal seviyeye indirilmesidir.

Otizmde Özel Eğitimin Önemi

Otizm tedavisinde son gelişmeler 2016 yılından bu yana değerlendirildiğinde eğitimin önemini net bir şekilde ortaya koymaktadır. Otistik bireylere yönelik birçok özel eğitim kurumu açılmıştır. Ancak bu kurumlardaki uzmanların hepsi yeterli düzeyde olmamak ile birlikte; istenilen ücretler de çok yüksektir.

Maddi durumu yeterince iyi olmayan ailelerin otistik çocuklarının da eğitimden mahrum kalmamaları gerekir. Bu sebeple tüm otistik çocuklara hitap eden ücretsiz bir uygulamanın önemi büyük olacaktır.

Otsimo çocuk uygulaması otistik bireylerin eğitimi için bilimsel yöntemler kullanılarak hazırlanmış bir uygulamadır. İçerisinde dikkat çekici çeşitli oyunlar mevcuttur. Bu oyunlar otistik çocukların tedavisinde oldukça etkilidir.

Otsimo aile uygulaması ise ailelerin çocuklarının uygulamasına ulaşabilmeleri ve çocuklarının durumunu gözlemleyebilmeleri için oluşturulmuştur. Her iki uygulamamız da ücretsizdir.

Otsimo Çocuk ve Otsimo Aile uygulamalarını web sitemiz üzerinden ücretsiz ve kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Tablet ya da telefonunuza indirebileceğiniz uygulamalarımız ile çocuklarınıza güvenli bir şekilde gerekli eğitimi aldırabilirsiniz. Uygulamalarımız İOS ya da Android işletim sistemine uyumlu şekilde mevcuttur.

Otizm tedavisinde son gelişmeler 2016 yılından bu yana hız kazanmış olup; tarafımızca da yakından takip edilmektedir. Böylece yeni gelişmeler ile de uygulamalarımızı güncelleyerek çocuklarınız için en uygun eğitimi sağlamayı hedeflemekteyiz.

Herkes için ulaşılabilir eğitim imkanı olan uygulamalarımızı hemen telefonunuza indirebilmek için web sitemizdeki ilgili kısma telefon numaranızı da bırakabilirsiniz. Ücretsiz olarak uygulama linki size gönderilecektir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Otizm Tedavisinde Son Gelişmeler 2018 başlıklı makalemizde Otizm tedavisinde son gelişmeler 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: otizmegitimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.