Otizmden Kurtulmak Mümkün Mü?

Otizm bebeklik sonrası ortaya çıkan bir hastalık olup, henüz kesin bir tedavisi bulunmamaktadır. Fakat son dönemde yapılan çeşitli araştırmalar hastalığın ömür boyu sürmeyeceği yönünde bulgular ortaya koymuştur. Bu nedenle otizmden kurtulmak mümkün mü sorusuna son araştırmalar ışığında cevap vermek yerinde olacaktır. Ayrıca otizmin tedavisinde önemli bir yer tutmaktadır.

Otizmden Kurtulmak İçin Eğitim

Otizmden kurtulmak mümkün mü otizmin etkileri azaltılabilir mi sorusuna müspet cevap vermek mümkündür. Her ne kadar otizmde eğitimin etkisi otistik bireyin durumunun ağırlığına göre değişmekle birlikte otistik bireylerde eğitim davranış değişikliği anlamında olumlu sonuçlar vermektedir.

Otizmin kesin bir tedavisi şu an itibari ile bulunmamakla birlikte verilen özel eğitimler sayesinde otistik bireylerin gelişimi desteklenmektedir. Otizm davranışsal bozukluklar içerdiğinden bu davranış bozukluklarının giderilmesinde eğitim ile büyük mesafe alınabilmektedir.

Gerek evde eğitim gerekse de özel ya da resmi kurumlarda verilen eğitimler ile otistik bireylerin davranış bozukluklarının giderilmesi ve otistik bireylerin toplum hayatına entegre olmasına mümkün hale gelmiştir. Bu nedenle otistik bir çocuğa sahip anne ve babaların eğitimlerini aksatmaması ve gereken özeni göstermesi gerekmektedir. Otizm özel ilgi ve çaba gerektiren bir hastalıktır.

Otistik bireylerin sosyal yönden güçlenmesi için etkileri yadsınamayan eğitim evde anne ve baba tarafından da verilebilir. Üstelik bunun için geliştirilmiş araçlar da mevcuttur. Evde anne ve babanın her zaman çocuk ile ilgilenemeyeceği gerçeğinden hareketle çocukların eğitimi için alternatif araçlara yönelmek mümkündür.

Otsimo ile Evde Eğitim Mümkün

Firmamızın geliştirdiği Otsimo uygulaması hem Android hem de İos işletim sistemlerinde çalışabilmektedir. Mobil tablet uygulamamızı kullanarak sizler de çocuğunuzun gelişimini ve eğitimini destekleyebilirsiniz. Uygulamamız reklam içermemekte olup ücretsiz bir uygulamadır.

Otizmden kurtulmak mümkün mü sorusuna eğitim ile evet diyebiliriz. Çocuğunuzun kendi kendine gerçekleştirebileceği aktiviteleri ve oyunları içeren mobil uygulamamız sayesinde sizler de zaman kazanabilirsiniz. Uygulamamız sayesinde evde ABA eğitimleri de gerçekleştirilebilmektedir. Uygulamamız sayesinde çocuğunuzun devlet okullarına girebilmesinde avantaj sağlarsınız. Çocuğunuzun bilişsel gelişimi için güvenle kullanabileceğiniz uygulamamız uygulama marketlerde bulunabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Otizmde Kullanılan İlaçlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: otizmegitimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.